Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Zahajovací oheň (září 2014)

13. prosince 2014 v 8:53 | Buzola |  Kronika
V pátek 26. září proběhl zahajovací oheň, který, kvůli počasí, musel být omezen na plamen v krbových kamnech. Sešlo se spoustu bratrů a sester, zpívalo se, povídalo, i nějaké hry či scénky se hrály. V každém táborníkovi se jistě probudily vzpomínky na uplynulý tábor. Skvěle strávený večer s kamarády a přáteli. Skautský rok byl tedy oficiálně zahájen. Děkujeme III. oddílu za uskutečnění akce, Lídě za dřevo, kytaristům za hudební doprovod a všem, kteří přišli, za účast a krásnou atmosféru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.