Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Soutěž v první pomoci (září 2014)

5. prosince 2014 v 21:36 | Buzola |  Kronika
Jako každý rok se opět na začátku školního i skautského roku uskutečnila soutěž v první pomoci. Hlavní organizátor Míra i mnoho jeho pomocníků už mají pořádání této akce "zmáklé", takže akce proběhla bez problémů.

Počasí nám opět přálo, a proto mohla družstva vyběhnout na klasickou trasu Lípa - cvičák - skalka, kde je vždy čekala stanoviště se zraněnými. Na prvním stanovišti byla nasimulovaná dopravní nehoda, kdy řidič auta srazil cyklistku. Druhé stanoviště představovaly dvě drogově závislé slečny, z nichž jedna byla předávkovaná a druhá se pokusila o sebevraždu, když viděla, že její kamarádka nejeví známky života. Na třetím stanovišti si dvojice vyrazila do lesa na houby a otrávila se jedovatými druhy.Pod skalkou na účastníky ještě čekaly dva úkoly - přenos zraněného na vakuové matraci a polepení vyznačené trasy náplastí, což bylo ztíženo velkými gumovými rukavicemi. Jako poslední úkol na trase bylo plnění balonku pomocí hasičské stříkačky s ručním pohonem.

Doprovodný program byly jako obvykle rukodělky a střílení z luků. A také, jako obvykle, vyhrálo soutěž družstvo ze ZŠ Trhová Kamenice.Související články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.