Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.cz

Shrnutí naší činnosti

• Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."

Archiv článků

Atletický přebor v Pardubicích (říjen 2014)

28. prosince 2014 v 11:27 | Vlk |  Kronika
Výprava hlineckých skautů a skautek se 18. října 2014 zúčastnila 24. ročníku skautského atletického přeboru v Pardubicích. Do sportovního zápolení v několika tradičních disciplínách se zapojilo celkem 119 závodníků z Pardubického kraje a z Kutné Hory. Hlinečtí zaznamenali v této konkurenci několik výrazných individuálních i týmových úspěchů.

Nejvíc bodů ze všech skautů nasbíral Kuba Adam (vítěz běhu na 100 m, hodu granátem a vrhu koulí), hned za ním se umístil Vojta Tecl (vítěz běhu na 500 m), šestý skončil Vojta Hejduk a sdílené 9.-10. místo obsadil Dominik Janeš - Tatra. V soutěži týmů vybojovali skauti z Hlinska cennou stříbrnou medaili za bezkonkurenčním domácím oddílem.

Mezi skautkami nastřádala nejvyšší počet bodů Anežka Daňková (vítězka v bězích na 60 m a na 250 m a ve skoku dalekém). Na šesté pozici ve výsledkové listině figurovala Natálka Paseková, hned za ní Kristýna Navrátilová a mezi desítku nejlepších se probojovala ještě Vanessa Čápová. V hodnocení dívčích týmů se pak hlinecké skautky radovaly z celkového prvenství a zaslouženě si domů odvezly putovní pohár.

Album s fotkami z atletického přeboru v Pardubicích najdete na facebookovém profilu střediska.