Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Střediskový tábor (červenec 2014)

27. října 2014 v 17:00 | Zebra |  Kronika
Za IV. oddíl vyrazilo na letošní tábor 8 kousků, 2 vedoucí - Tahoun a já + 6 skautů - Kuba, Marek, Ondra, Tatra, Turbánek a Vojta. Není to sice extra číslo, ale i v tomto počtu si myslím, že jsme si tábor řádně užili a co jsme všechno dělali??

Po úvodních, málokým oblíbených, dnech stavby a zařizování tábořiště se to všechno rozjelo. Samozřejmostí každého tábora je celotáborová hra, kterou jsme letos měli společně s III. oddílem na téma "Tři mušketýři", kdy kluci v roli mušketýrů bojovali proti holkám - gardistům. Jelikož nechci shazovat kluky, nebudu zde uvádět, jak to všechno dopadlo. :-D Dalším tradičním počinem našeho oddílu je cena o magistra, inženýra nebo bakaláře daného roku. Letos jsme tyto hry spojili s tahovou strategií, při které docházelo k objevováním ostrova Viti Levu. Výsledky byly velmi těsné a po napínavém boji se stal nejlepším a nejbohatším objevitelem Kuba. Jako každoročně jsme se vydali na celostřediskovou výpravu tentokráte do Nových Hradů, kde jsme se pokochali krásou zdejšího zámku, zahráli hru v přírodním bludišti a skamarádili s jeleny.Ve chvílích volna jsme hráli baseball a v případě nepříznivého počasí karetní a deskové hry všeho druhu. Abychom si pořád jen nehráli, tak jsme se taky něco málo přiučili: jak ošetřovat zraněné osoby, stavět stan, rozdělávat ohniště, pracovat s mapou a buzolou a také něco dobrého si uvařit.

Dle mého mínění a také reflexe skautů si troufnu hodnotit tábor jako velice vydařený. Na závěr bych rád poděkoval vedení III. oddílu za přípravu táborové hry, která byla převážně pod jejich taktovkou - díky holky!


Související články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.