Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Skautský atletický přebor (18. 10. 2014)

1. října 2014 v 13:00 | Vlk |  Akce
V sobotu 18. října se na stadionu na ZŠ Benešově náměstí v Pardubicích uskuteční 24. ročník Pardubického atletického přeboru skautů a skautek. Současně s tímto tradičním skautským závodem proběhne již 11. ročník Atletického čtyřboje vlčat a světlušek - soutěž pro vlčata a světlušky s ročníkem narození 2004 a mladší. Vlčata a světlušky závodí mezi 9. a 12. hodinou, skautské kategorie odstartují po 10. hodině.

Sejdeme se v Hlinsku na nádraží v 6:40. Předpokládaný návrat bude kolem 19. hodiny (dle jízdního řádu v 18:54). S sebou si vezměte jídlo a pití na celý den, 100 Kč na vlak, sportovní oblečení a boty (ale ne tretry!), pláštěnku.


Věkové kategorie u skautů a skautek jsou pro letošní rok tyto:
  • Kategorie 11-12 let, ročníky narození 2002-2003
  • Kategorie 13-14 let, ročníky narození 2000-2001
  • Kategorie 15-16 let, ročníky narození 1998-1999

Kategorii vlčat a světlušek je rozdělená na dvě věkové podskupiny. V letošním roce tak proti sobě budou soutěžit v kategorii:
  • JUNIOŘI, JUNIORKY - vlčata, světlušky ročníky narození 2004 a 2005
  • PICMONI - vlčata a světlušky, ročníky narození 2006 a mladší.


Přihlašování závodníků vašeho oddílu, smečky či roje proveďte nejpozději ve čtvrtek 16. 10. 2014 na http://skauti-pardubice.cz/registrace-na-akce/

Atletické závody nelze pořádat bez Vaší pomoci, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při jejich organizaci. Děkujeme, že nám pomůžete s pořádáním akce pro děti i ze svých oddílů. Jména rozhodčích, vrchníků a pomocníků budeme evidovat v přehledu organizátorů. V dokumentu jsou též popsány základní informace o práci na jednotlivých disciplínách či v závodní kanceláři. Věřím, že se budeme moci spolehnout na osvědčené a zdatné pomocníky (jako každoročně) a též na nové tváře, například z řad závodníků, kteří již nemohou startovat. Děkujeme za zaslání jmen nebo informace, že můžeme počítat s Vaší pomocí při organizaci těchto závodů.

Těšíme se na Vaši účast.

Za pořádající 12. středisko "POLARIS" Pardubice

Petr Fiala - Figy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.