Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Výjimečná prázdninová výprava

18. srpna 2014 v 7:18 | Vrabčák |  Akce
Již třetím rokem plánujeme během léta uspořádat kromě tábora "výjimečnou výpravu", kam jsou srdečně zvány všechny děti, které jsou členy našeho skautského střediska. Jedná se o návštěvu skautského vůdcovského kurzu OIKOS, který se pořádá v Šiškovicích (asi 4 km od Slatiňan).

Výprava se bude konat ve čtvrtek 21. srpna 2014, bude tedy jednodenní. Vyrazili bychom s největší pravděpodobností v 9:02 vlakem z Hlinska do Slatiňan. Poté bychom ze Slatiňan podnikli pěšky cestu do Šiškovic (cca 3 km), kde by na děti čekal bohatý program, připravený účastníky kurzu. V pauzách mezi programy je možné koupání v místní nádrži, případně budeme mít připraven vlastní program, kterým bychom čas mezi programy účastníků vyplnili. Po skončení programu (oficiálně končí v 17:00) bychom podnikli cestu zpět do Slatiňan a odtud vlakem do Hlinska v Čechách. Předpokládaný návrat bude v 19:00 opět vlakem do Hlinska.Rozpočet

Všem účastníkům výpravy bude proplaceno cestovné a na základně v Šiškovicích na nás bude čekat oběd i svačina. Jediné, co tedy budou děti s sebou potřebovat, bude záložní svačina, dost tekutin na cestu a běžné potřeby (pláštěnka, pevné boty apod.). O vše ostatní se postarají buď vedoucí kurzu či vedoucí z našeho střediska, kteří se výpravy zúčastní. Vaše děti tedy mají možnost užít si letní den plný zábavy, poznat skauty z jiného střediska, projít se přírodou, to vše za Vaše minimální náklady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.