Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Skauti dnes budou roznášet Betlémské světlo

23. prosince 2013 v 6:42 | Vlk |  Akce
V sobotu 21. prosince putovalo chrudimským okresem Betlémské světlo. Krátce po 11. hodině dorazilo do Hlinska, kde na něj již netrpělivě čekal hlouček místních skautek. Těšily se na plamínek, který předtím musel vykonat dlouhou cestu z Betléma do Vídně, kde ho vyzvedli brněnští skauti. V sobotu ráno byl tento symbol vánoční radosti převezen do Havlíčkova Brodu, kam se pro něj vypravil chotěbořský skaut Zdeněk Matějka. Ten se v doprovodu své skupiny vydal vlakem na sever, aby světýlko rozvezl dalším zájemcům. Ve Žďárci u Skutče očekávala posla s lucernou trojice skautek z Proseče. K předání plamene došlo také v Chrasti a ve Slatiňanech. Svoji misi zakončil Zdeněk Matějka v Chrudimi.Roznášení Betlémského světla tím ale zdaleka neskončilo. Skauti a skautky v několika městech na Chrudimsku jej budou dále předávat. "V Chrudimi si lidé mohou pro světýlko přijít dnes mezi 15. a 16. hodinou ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie," říká vedoucí chrudimských skautek Jiřina Vobořilová. Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé Hlinska. Členové místního Junáka budou od 18:00 do 18:20 k zastižení u obchodního domu Růže na sídlišti, odkud se poté přesunou k vánočnímu stromu na Betlémě. Zde budou předávat poselství Vánoc od 18:40 do 19:00. Skauti v Heřmanově Městci dnes dokonce postaví indiánský stan na náměstí před kostelem sv. Bartoloměje. Mezi 17. a 19. hodinou v něm zazní vánoční koledy. Světlo z Betléma bude plápolat také od 16 do 18 hodin na slatiňanském zámku.

V Luži se konalo tradiční zpívání pod vánočním stromem na náměstí již včera od 17 hodin. Ve stejné době skauti nabízeli světýlko kolemjdoucím i na náměstí v Proseči.

Psáno pro Chrudimský deník.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.