Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Chrudimský deník: Hlinečtí skauti nezahálejí

14. září 2011 v 10:27 | Vlk
V těchto dnech se po prázdninách opět naplno rozjíždí činnost skautských středisek. V Hlinsku se skauti rozhodli zpříjemnit dětem začátek školního roku dvěma akcemi.
V pátek 9. září se v lese nad urnovým hájem uskutečnila terénní bitva několika armád. Neválčilo se zbraněmi. Rozhodovaly rychlé nohy a promyšlené strategie jednotlivých týmů. Do bitvy se zapojilo 14 organizátorů a 39 dětí ve věku od 10 do 15 let. Zvítězit může většinou jen jedno družstvo, ve skutečnosti ale tentokrát vyhráli všichni, kdo přemohli svoji pohodlnost a přišli se proběhnout. "Chtěli jsme dětem ukázat, že aktivní pohyb v přírodě je lepší než odpoledne strávené u televize," říká hlavní organizátor Martin Hyrš.


Tento týden pořádá Junák Hlinsko ve spolupráci se sdružením FARG Havlíčkův Brod již třetí ročník soutěže v první pomoci. Soutěž je určena pro žáky základních škol a nižších ročníků gymnázia z Hlinska a okolí. Cílem této akce je, aby se mladí lidé naučili řešit vypjaté situace, při nichž jde o záchranu lidských životů.

Článek vyšel 14. září 2011 v Chrudimském deníku.

Dále čtěte:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Tůma | 17. září 2011 v 11:20 | Reagovat

Omluovám se jsem nemocný a nemohu asi měsíc na schůzky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.