Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Chrudimský deník: Tábor skautů je plný dobrodružství

14. července 2011 v 11:17 | Vlk
Skautky a skauti z Hlinska táboří od 2. července ve stanech nedaleko Boru u Skutče. Mají tak příležitost prožít nezapomenutelné dva týdny s partou svých kamarádů a osvojit si přitom mnoho praktických dovedností. Stejně jako v průběhu roku se učí spolupracovat s ostatními členy svého týmu, orientovat se v terénu a pracovat s různými nástroji. Dost času zbývá také na poznávání přírody, posezení u táborového ohně i na osvěžení na nedalekém koupališti.
Každý tábor má svoji legendu. Mladší táborníci letos putují společně s arabským cestovatelem ibn Battútou do Číny, starší skauti se podílejí na stavbě Kanadské pacifické železnice.
Tento týden se účastníci tábora ještě můžou těšit například na slaňování ze skály či na zdolávání lanových překážek.

Článek vyšel 13. července 2011 v Chrudimském deníku.


Další fotky z tohoto tábora najdeš tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.