Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Soutěž v první pomoci (září 2010)

29. října 2010 v 14:53 | Mirek |  Kronika
Dne 17. září proběhl druhý ročník soutěže v první pomoci pro druhý stupeň základních škol. Letošního ročníku se stejně jako minulého zúčastnila družstva ZŠ Resslova a Ležáků, k nim se letos přidala také družstva nižšího stupně gymnázia K.V. Raise a základní škola Ždírec nad Doubravou.

Pro osm družstev po čtyřech členech byla letos přichystána tři stanoviště, kde si mohli účastníci vyzkoušet ošetření různých zranění a řešení krizových situací. Stejně jako minulý rok si vyzkoušeli resuscitaci, ošetření zlomenin, krvácení a oděrek. Mezi další zranění patřila například alergická reakce na bodnutí hmyzem, otrava alkoholem a poranění oka.


Všechna družstva si letos počínala velmi dobře, ale vítězem se mohlo stát pouze jedno. Třetí místo obsadilo družstvo ZŚ Ležáků ve složení Chmelík, Jehlička, Pokorný, Pondělíček. Na místě druhém skončilo družstvo ZŠ Resslova: Šotola, Kopecký, Drahošová, Mošner. Vítězi druhého ročníku a majiteli putovního poháru se stejně jako minulý rok stali žáci ZŠ Ležáků, tentokrát ve složení Tláskalová, Kůtková, Severýn, Jeřábková. Všem patří velká gratulace.

Mimo závod byl pro účastníky připraven doprovodný program. Letos nechyběla střelba ze sportovního luku na terč, nízké lanové aktivity, výrobky z korálků a ukázka vozidla zdravotnické záchranné služby. Vše proběhlo za pěkného počasí.

Poděkování patří pořadatelům - hlineckému skautskému středisku a občanskému sdružení FARG Havlíčkův Brod. Dále Střední zdravotnické škole HB, mlékárně Tatra a městu Hlinsku za podporu a poskytnutí cen.

Prohlédněte si fotky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.