Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Losos obecný

23. října 2008 v 15:49 | Tahoun |  Příroda
Na tuto velkou a nádhernou rybu už můžeme jenom vzpomínat. V současné době se však objevují zprávy, že díky zlepšené čistotě vod a úpravám na řekách se losos vrací do povodí Labe a dalších řek západní Evropy. Dříve lososi u nás táhli do horních partií Labe a Vltavy a pravidelně se zde vytírali. Mladí lososi se do moře vracejí po dvou až třech letech. Každý losos se potom neomylně vrací vždy do téže řeky ke svému svatebnímu obřadu. Protože se čistota vod v poslední době velmi zlepšila můžeme se těšit, že jednou opět budeme moci tohoto krále lososovitých ryb lovit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.