Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Vánoční besídka (prosinec 2006)

15. září 2007 v 15:11 | Tahoun |  Kronika
Besídka se konala v sobotu 23. 12. Včas přišli: já, Vlk, Míra, Radek, Švejdy, Véna, Jirka Mošner, Kapr a Michal. Pozdě přišel zase jen Vašek a Sprosťáček.

Na začátku kluci skauti se Švejdyho pomocí krásně ozdobili stromeček a my ostatní jsme zatím vybalili cukroví na talíře. Potom přišel na řadu hlavní bod večera - předávání dárků. Nejdříve jsme si zazpívali koledu Pásli ovce Valaši a potom Ježíšek rozdal každému jeden malý dáreček, který ale určitě každého potěšil. Po tomto slavnostním aktu jsme se přesunuli na skauťák. Tam proběhlo zhodnocení etapy C H zvané Slavné osobnosti, které bylo velmi rychlé jelikož informace donesli jen Vlci. Pak proběhla další etapa C H a její vyhodnocování. Během něho nám Vlk říkal o vánočních zvycích našich předků. Toto vyprávění přerušil příchod Sprosťáčka. Na konec besídky jsme si zahráli krátké hříčky. Po těchto hrách jsme se pokojně rozešli do našich domovů. Myslím, že besídka utrpěla přílišným povídáním a také tím, že probíhala ve spěchu a ne v klidu, jak by se na pořádnou besídku patřilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.