Junák Hlinsko - aktuální informace o činnosti našeho skautského střediska najdete na webu hlinsko.skauting.czShrnutí naší činnosti


  • Máme party kluků od 11 do 15 let, které se schází jednou týdně.
  • Rádi sportujeme, podnikáme výpravy za poznáním a každý rok se těšíme na letní tábor. Na táboře bydlíme ve stanech, zdoláváme lanové překážky, střílíme z luku, hrajeme lakros a zažijeme nejedno dobrodružství.
  • Již od roku 2008 spolupracujeme se skautským střediskem z jihoněmeckého města Rottenburg - několikrát o nás psaly německé noviny.
  • Pomáháme potřebným, pořádáme hry a soutěže pro děti z našeho města a blízkého okolí - například soutěž v první pomoci.

Hlinečtí skauti rozhodně nezahálejí.
Tábor 2010
"Cílem skautingu je naučit mladé lidi, jak se poctivě žije, a ne, jak se dá životem proklouzávat."


Archiv článků

Elixír (listopad 2006)

15. září 2007 v 15:10 | Mirek |  Kronika
(Setkání vedoucích oddílů & Poradní skála)
Celostátní akce Elixír se konala 16. - 19. 11. v Pardubicích (program na Gymnáziu, spalo se ve třídách protějšího sportovního gymnázia) a zúčastnilo se jí kolem 450 skautů a skautek z celé republiky a já s Helenou z Hlinska. Akce to byla tedy gigantická… Nekecám… Tolik lidí v kroji jsem ještě neviděl. Zblízka jsme mohli prozkoumat i modré kroje vodních skautů. A jak to vypadalo?

Začalo to ve čtvrtek, kdy jsme se zaregistrovali, dostali náramek a vybrali si pokoj. Pokoj jsme měli už rezervovaný od mých přátel z kurzu. Bydleli jsme v malé tělocvičně spolu s asi 50ti lidmi. J Usínalo se asi kolem 2. hodiny ranní… Ještě ve čtvrtek nás nahnali do veliké tělocvičny, kde proběhlo zahájení. Všechno bylo tak veliké... Potom se šlo "spát".
V pátek to začalo. Asi v 6:45 začala prezentace budíků, kdy asi 20ti lidem zvonil mobil... Od 8:30 se vydávala snídaně - švédské stoly. Jedl jsem až až, když to bylo skoro zadarmo… (Účastnický poplatek činil 300 Kč) Od 9:00 začínaly přednášky (bloky). K dispozici bylo 24 tříd, a tak jsme jen přebíhali. Bloky trvaly hodinu, sedělo se v kroužku a v každé třídě se sešlo tak 20 lidí. Bylo to fajn. Na oběd jsme stáli 20 min. frontu, protože jsme to ještě neměli "vošéfovaný", ale potom jsme už čekat nemuseli. Po obědě následovala další sprška vzdělávacích či oddechových bloků, ty si každý musel již před akcí na netu registrovat. Po večeři bylo až do 00:00 volno. K dispozici bylo spoustu vyžití. Klidně jsme se mohli jít kdykoli projít do Pardubic, nebo zajít do nějak upravených tříd - třeba do čajovny, ta byla opravdu povedená (nechyběli břišní tanečnice). Nebo v jiné se promítaly propagační filmy o skautingu. Nebo do "sváčovny", což byl malý obchůdek s malým jídlem a pitím. V prvním patře na chodbě byla možnost zakoupit knihy za velmi nízké ceny.
V sobotu to vypadalo stejně. Jeli jsme tam hlavně proto, abychom se dozvěděli, co to tam "nahoře" vymysleli a co to ten Nový program je. Navíc to byla akce kde jsme se dostali k novým stezkám a měli jsme je hodnotit. Po takových informacích jsme byli docela v rozpacích, bude toho opravdu hodně nového. Jinak jsme byli na blocích jako Rukodělky (mám skvělýho sněhuláka), Empatické hry, Astro zajímavosti, Motivace příběhem, Hodnoty a já, a spoustu dalších.V sobotu večer jsme od 21:00 měli možnost jít na koncert Hop Trop. Po celou dobu akce, jsme měli zdarma vstup do pardubického bazénu, toho jsme ale bohužel nevyužili.
V neděli už jen dopoledne proběhlo zakončení akce a jelo se domů. Org. tým - členy VLKu a Ursus musím pochválit, protože až na pár malých nedostatků akce proběhla bez problémů. Akce mě hodně inspirovala a byla to nová zkušenost a poznání nových lidí.
Jak to vypadá na velkých "výpravách" přiblížil Mirek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marek Tůma | 29. května 2011 v 13:19 | Reagovat

Jeto velmi zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.